Okno w salonie to jedno z najważniejszych miejsc do dekoracji. Firany, zasłony oraz kwiaty sprawiają, że nasz salon staje się miejscem wyjątkowym i eleganckim. Jak wybrać kwiaty i doniczki, które będą prawdziwą ozdobą salonu?

Jakie kwiaty do salonu?

Pokój dzienny jest miejscem, w którym spędzamy najwięcej czasu. To właśnie tu przyjmujemy gości oraz spędzamy czas z rodziną. Warto zadbać, by było to pomieszczenie wyjątkowe, w którym odpoczynek jest prawdziwą przyjemnością.

Wybierając kwiaty do salonu należy skoncentrować się na tych najbardziej dekoracyjnych. Niezaprzeczalnym liderem są storczyki. Nie ma się czemu dziwić. Są to rośliny wyjątkowo dekoracyjne, których kwiaty zachwycają. Warto jednak pamiętać, że ich pielęgnacja nie należy do najłatwiejszych.

Storczyki lubią jasne miejsca, nie może być jednak mocno oświetlone. Najkorzystniejszy będzie parapet wschodni, gdzie światło jest rozproszone. Podlewając storczyki wstawiamy je do wody raz na 7 – 10 dni, tak by napiły się do woli.

Inne, równie piękne rośliny kwitnące to fiołki afrykańskie, cyklameny, kalanchoe, antrium czy bardzo popularny grudzień. Ich pielęgnacja jest znacznie łatwiejsza.

Doniczka – kropka nad ”i”

Wybierając kwiaty na okno nie można zapomnieć o dobraniu do nich odpowiednich doniczek. Warto pamiętać, że doniczki dekoracyjne to nie tylko miejsce na kwiat, ale integralny element, który wraz z rośliną tworzy zwartą całość.

Doniczka musi spełniać potrzeby rośliny, ale jednocześnie powinna komponować się z rośliną. Wtedy nasz parapet będzie wyglądał naprawdę elegancko.

W nowoczesnym salonie najefektowniej będą wyglądały donice z tworzywa sztucznego. Wybierając kolor donicy bez problemu można dostosować go do wnętrza. Najczęściej wybieramy donice dekoracyjne szare, czarne lub białe. Do storczyków idealne będą wysokie i wąskie. Fiołki będą pięknie wyglądały w donicach, które są niskie, ale za to rozłożyste.

W salonie w stylu rustykalnym sprawdzą się donice dekoracyjne wykonane z terakoty w kolorach ziemi. Odcienie brązu, beżu czy zieleni idealnie komponują się z zielenią kwiatów. Warto również wykorzystać osłonki na donice, które sprawia, że nasze kwiaty będą wyglądały jeszcze bardziej atrakcyjnie. Wiklina oraz doniczki dekoracyjne, które imitują terakotę idealnie wkomponują się w przestrzeń.

Okno, które będzie ciekawie udekorowane sprawi, że pokój dzienny będzie niebanalny i gustowny. Wybierając dekoracje nie można zapomnieć o firanach oraz zasłonach, które nie tylko zdobią, ale również chronią nas przed słońcem oraz czujnym okiem sąsiadów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://barokko.pl/pol_n_Donice-179.html.

Author

Comments are closed.

https://raildude.pl https://bdswebwizard.com https://millerliteargentina.com