Sprawy rozwodowe to dzisiaj codzienność w sądach – Polacy rozwodzą się na potęgę. Przeprowadzenie rozwodu z punktu widzenia prawa nie jest trudne, o ile tylko obie strony chcą ze sobą współpracować. Kiedy jednak dochodzi do wojen małżeńskich sprawy rozwodowe ciągną się miesiącami, uniemożliwiając stronom rozpoczęcie życia w pojedynkę, zgodnie z prawem. 

Pozew rozwodowy – co musi zawierać?

Złożenie wniosku rozwodowego wymaga przygotowania dwóch egzemplarzy pozwu, napisanego wg wzoru, odpisy skrócone aktu małżeńskiego, a jeśli małżonkowie posiadają dzieci również odpis skrócony aktu urodzenia. Tak przygotowane dokumenty wysyłane są do sądu, gdzie są poddawane analizie. Jeśli wszystkie dokumenty są wypełnione prawidłowo kopia pozwu zostaje wysłana do drugiej strony sporu. Współmałżonek ma określony ustawowo czas na ustosunkowanie się do pozwu i odpowiedź na niego. Kolejnym krokiem – o ile nie ma przeszkód prawnych – jest ustalenie terminu rozprawy. Na rozprawę możemy udać się samodzielnie lub w obecności zatrudnionego adwokata. Sama rozprawa odbywa się za zamkniętymi drzwiami. O przebiegu rozwodu przeczytamy na stronie adwokat-katowice.info.pl/rozwody-separacje.

Czy pomoc adwokata jest niezbędna?

Wiele osób decyduje się na zatrudnienie adwokata podczas swojej sprawy rozwodowej. Adwokat przede wszystkim musi dokładnie zapoznać się z naszą sprawą, kolejno bezstronnie ją ocenić i ocenić również nasze szanse na powodzenie w sądzie. Zadaniem adwokata jest przedstawienie nam możliwości, jakie daje prawo, do osiągnięcia zamierzonych korzyści. Adwokat będzie reprezentował nas w sądzie, będzie pisał wnioski, będzie również bronił naszych dobrych interesów. Adwokat powinien też uniemożliwić nam podejmowanie kroków, które negatywnie wpłyną na naszą sytuację przed sądem. 

Author

Comments are closed.

https://gazetastonoga.pl https://pmcrockland.com https://dreambitches.org