Szczelne i stabilnie osadzone okna są podstawą do tego, aby w naszych domach czy mieszkaniach zachować komfortową temperaturę. Przyglądając się propozycjom topowych producentów warto zwrócić uwagę na okna fix – ten rodzaj stolarki okiennej zaskoczy nas innowacyjnością i przystępną ceną. Jakie technologie w oknie fix zaproponowali nam producenci?

Jak zbudowane jest okno fix?

Okazuje się, że technologie zastosowane w przypadku okna fix nie są tak zaskakujące, jak mogłoby się wydawać. Mimo tego wielu producentów poległo na próbach podobnych elementów. W przypadku stolarki takiej jak okno fix na samym początku spawana jest rama, która kolejno jest rozpierana, aby możliwe było umieszczenie w niej szyby. Pomiędzy ramę a szybę nakładany jest specjalistyczny klej – musi być on nałożony po całym obwodzie ramy! To na pozór proste rozwiązanie wymaga niebagatelnej pracy, zręczności i precyzji. Jaki jest efekt tworzenia tego typu okna? Przede wszystkim okno fix odznacza się doskonałymi parametrami termoizolacyjnymi, przez co nie musimy się martwić, że w naszych mieszkaniach będzie chłodno. Okna tego typu pozwolą również na zmniejszenie hałasu dobiegającego z ulicy – doskonałe parametry izolacyjne wpływają również na ciszę w domu!

Okna plastikowe czy drewniane?

Pytaniem, które często zadawane jest w sklepach producentów jest: czy wybrać okna drewniane czy plastikowe? Producenci śpieszą z odpowiedzią: oba rozwiązania mają olbrzymie zalety i warto je znać. W przypadku okien plastikowych istotna jest świetna proporcja ceny do jakości produktu. Okna drewniane odznaczają się eleganckim wyglądem i wysoką estetyką, która ceniona jest przede wszystkim w domach jednorodzinnych. Okna drewniane odznaczają się minimalnie lepszymi parametrami izolacji dźwiękowej. 

Author

Comments are closed.

https://raildude.pl https://bridge-o-rama.com https://donnawhitefornchouse.com