Jak zaprojektować przestrzeń ogrodową, która stanie się idealnym miejscem wypoczynkowym? Możliwości jest wiele – topowi producenci prezentują nam wiele interesujących kompletów meblowych: wypoczynkowych, kawowych, jadalnianych. Chętnie kupowanym elementów do ogrodów jest wiszący fotel ogrodowy. Czym wyróżnia się na tle innych mebli?

Oryginalny wiszący fotel ogrodowy

Nie ma wątpliwości, że wiszący fotel ogrodowy przyciąga wzrok – siedzisko umieszczone w kokonie zawieszone jest nad ziemią, przez co możliwe jest delikatne bujanie i oderwanie stóp od ziemi. Wiszący fotel ogrodowy to jedna z ciekawszych propozycji ostatnich lat – fotel taki może być samodzielnym meblem na balkonie lub też tworzyć komplet z wybranymi elementami technorattanowymi. Jak skonstruowany jest taki fotel?

Wiszący fotel ogrodowy z technorattanu posiada lekki, aluminiowy stelaż – jest on zabezpieczony poprzez malowanie proszkowe przed działaniem wilgoci oraz korozją. Zastosowanie aluminium pozwoliło również na znaczne zmniejszenie wagi mebla – mówią pracownicy sklepu gardenspace.pl. Okrycie mebla to plecionka technorattanowa – materiał ten do złudzenia przypomina naturalny rattan. Plecionka to tworzywo syntetyczne o wysokiej odporności na uszkodzenia czy ścieranie. Nawet po wielu latach użytkowania nie płowieje ono, a czyszczenie go nie sprawia problemów.

Wiszący fotel ogrodowy, który chroni przed słońcem 

Innowacyjna budowa fotela wiszącego sprawia, że w jego wnętrzu bez trudu skryjemy się zarówno przed palącym słońcem, jak i silniejszymi podmuchami wiatru. Warto wypełnić wnętrze kokonu poduszkami i pledami, które dodatkowo podniosą nasz komfort i sprawią, że będziemy mogli przesiadywać na świeżym powietrzu również wieczorami. W okresie jesieni i zimy fotel możemy wnieść do domu lub też okryć pokrowcem ogrodowym.

Author

Comments are closed.