Na barkach każdego właściciela samochodu spoczywa obowiązek ubezpieczenia swojego wozu. Podstawową polisę OC, czyli odpowiedzialności cywilnej, rozszerzyć można o AC. Czym charakteryzuje się to ubezpieczenie? Sprawdź!

AC – podwójna ochrona

AC, czyli autocasco, jest nieobowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym chroniącym Twoje mienie przed zdarzeniami losowymi – uszkodzeniem, kradzieżą i całkowitym zniszczeniem. Na każdego kierowcę codziennie czeka wiele niebezpieczeństw – ryzyko kradzieży, kolizje z dzikimi zwierzętami, porysowanie samochodu przez wandali czy uszkodzenie zderzaka podczas parkowania… Mając ubezpieczenie AC, nie będziesz musiał pokrywać szkód z własnej kieszeni. Zakres polisy zależy od propozycji konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego. Szczegóły oferty zawsze zapisane są w tak zwanych „ogólnych warunkach ubezpieczenia”. To, ile będziesz musiał zapłacić za składkę, uzależnione jest od wielu czynników, między innymi właśnie warunków ubezpieczenia, wartości samochodu, zamontowanych w nim zabezpieczeń, a nawet miejsca, gdzie zazwyczaj parkujesz nocą.

Dla kogo?

Na rozszerzenie podstawowej polisy o autocasco decydują się zazwyczaj kierowcy jeżdżący kosztownymi wozami, osoby niegarażujące samochodów, mieszkające w dzielnicach, gdzie często dochodzi do kradzieży oraz przezorne osoby pragnące kompleksowo zadbać o swoje mienie.

Jak znaleźć najlepszą opcję?

Nieocenionym pomocnikiem w poszukiwaniach taniego, a zarazem dobrego ubezpieczenia jest Internet. Na stronie beesafe.pl znajdziesz ofertę TU Compensa dostosowaną do Twoich potrzeb. Ceniony ubezpieczyciel daje możliwość wygodnego ubezpieczenia samochodu bez wychodzenia z domu. Aby zyskać kompleksową ochronę, wystarczy jedynie uzupełnić krótki formularz.

Author

Comments are closed.