Ochrona zdrowia i życia dziecka jest priorytetem dla każdego rodzica czy opiekuna. Chcąc lepiej zadbać o komfort dziecka, warto zainteresować się polisą dla malucha. Ubezpieczenie szkolne to bez wątpliwości jedna z najchętniej wybieranych form ochrony. Jak działa ubezpieczenie tego typu? Czy chroni ono dziecko wyłącznie podczas zajęć szkolnych? Warto przyjrzeć się temu zagadnieniu z bliska!

Jak działa ubezpieczenie szkolne?

Ubezpieczenie szkolne kierowane jest zarówno dla dzieci uczących się, jak i dzieci w wieku przedszkolnym. Kompleksowy zakres ubezpieczenia obejmuje nie tylko czas spędzany w placówkach oświatowych, ale również czas po lekcjach. Ubezpieczenie szkolne działa przez cały rok, również na wakacjach, podczas nauki zdalnej czy też czasu wolnego po lekcjach – rozbudowana forma ubezpieczenia chroni dziecko bez względu na miejsce. Ubezpieczenie szkolne NNW nie jest obowiązkowe – to sprawia, że możliwe jest dopasowanie formy ubezpieczenia do konkretnych potrzeb. Warto dokładnie przyjrzeć się możliwościom, jakie daje ubezpieczenie szkolne. Poza standardową pomocą w przypadku uszczerbku na zdrowiu, możliwe jest także uzyskanie jednorazowego świadczenia z tytułu pogryzienia przez psa, ukąszenia przez żmiję, użądlenia, ugryzienia kleszcza (jeśli w wyniku ugryzienia zdiagnozowana została borelioza).

Co pokrywa ubezpieczenie szkolne?

Wiele osób sądzi, że ubezpieczenie szkolne NNW obejmuje jedynie sytuacje, w których dziecko uległo wypadkowy i powstał uszczerbek na zdrowiu. Okazuje się, że taka forma polisy działa bardziej kompleksowo – dzięki niej możliwe jest pokrycie kosztów prywatnych lekcji, kiedy w wyniku wypadku dziecko nie może chodzić do szkoły, ale też finansowanie kosztów rehabilitacji niezbędnej do powrotu do zdrowia.

 

Author

Comments are closed.