Współcześnie medycyna i kosmetologia dają nam wiele możliwości związanych z korekcją i poprawą jakości naszej skóry twarzy i całego ciała. Wśród chętnie stosowanych metod wymienia się lasery kosmetyczne i medyczne. Czy są one bezpieczne dla naszego zdrowia? Jak wygląda zabieg laserowy i jakie mogą być jego efekty?

Lasery kosmetyczne i medyczne w codziennym użytku

Zastosowanie laserów w medycynie i kosmetologii było niewątpliwym przełomem – wiązka lasera może precyzyjnie penetrować skórę i wywoływać określone efekty. Wśród najczęściej wykonywanych zabiegów wymienia się zabiegi laserem frakcyjnym, którego działanie polega na emitowanie wiązki światła o określonej długości i tworzenie mikrouszkodzeń w skórze, co powoduje natychmiastową reakcję regeneracyjną organizmu. Dzięki zabiegom laserowym możliwe jest odmładzanie skóry oraz poprawianie jej wygląd – lasery kosmetyczne i medyczne SHAR-POLwykorzystywane są przede wszystkim do walki z przebarwieniami, ale też bliznami powstałymi po przebytych chorobach. Działanie lasera obejmuje również skuteczną walę ze zmarszczkami oraz wygładzanie twarzy. Szerokie spektrum działania laserów sprawia, że są one dzisiaj chętnie wykorzystywane zarówno w przypadku zabiegów kosmetycznych, jak i medycznych. 

Wskazania i przeciwwskazania do wykonywania zabiegów laserem

Lasery kosmetyczne i medyczne znacząco poszerzają możliwości związane z walką o piękną skórę. Musimy jednak pamiętać, że przed planowanymi zabiegami przeprowadzone zostaną z nami wywiady lekarskie, które pozwolą na wykluczenie przeciwwskazań. Niezwykle istotne jest również zachowanie odpowiednich odstępów czasowych pomiędzy kolejnymi zabiegami – skóra musi mieć czas na regenerację!

Author

Comments are closed.