Zaczerwieniona skóra to problem estetyczny, z którym bardzo często zmagają się osoby obdarzone delikatną i wrażliwą cerą. Nieestetyczny rumień i popękane naczynka trudno usunąć domowymi sposobami. Można zakamuflować je makijażem, jednak nie jest to rozwiązanie problemu, a jedynie jego zamaskowanie. W takiej sytuacji eksperci polecają zabieg laserowego zamykania naczynek.

Jakie są przyczyny zaczerwienienia twarzy?

Zaczerwienienia skóry to najczęściej objaw delikatnej, nadreaktywnej cery. Rumieńce najczęściej pojawiają się w okolicach policzków, ale też na nosie, brodzie, szyi czy dekolcie. Dodatkowe na skórze mogą pojawić się tzw. pajączki, czyli popękane naczynka – drobne żyłki widoczne na powierzchni skóry w postaci cienkich, czerwonych kresek lub kropek. Gdy zaczerwienienie skóry utrzymuje się permanentnie, mówimy o rumieniu, który wynika z osłabienia ścian naczyń włosowatych.

Występowanie zaczerwienienia na twarzy może wynikać z niewłaściwej pielęgnacji oraz być następstwem starzenia się skóry. Rozszerzone naczynka pojawiają się również na skutek nieprawidłowej diety, narażenia na gwałtowne zmiany temperatury czy duży wysiłek fizyczny. Do rumienia na twarzy mogą przyczynić się również zmiany hormonalne występujące w czasie ciąży czy w okresie menopauzy. Zaczerwienienie skóry twarzy to jeden z objawów trądziku różowatego.

Jak wygląda zabieg laserowego zamykania naczynek?

Laseroterapia to jedna z najskuteczniejszych metod leczenia rumienia, polecanych m.in. przez ekspertów z Kliniki Estell Senator w Warszawie. Zabieg laserowego zamykania naczynek wykonywany jest przez lekarza. Polega na skierowaniu wiązki energii w miejsce występowania rumienia. Światło lasera absorbowane jest przez hemoglobinę znajdującą się w krwinkach czerwonych. Pod wpływem wytworzonego ciepła z naczyń odparowuje woda. Pozostałe po tym procesie fragmenty uszkodzonych naczynek stopniowo wchłaniane są przez organizm i usuwane na drodze naturalnych procesów metabolicznych.

Zabieg jest mało bolesny i w większości przypadków nie wymaga nawet znieczulenia. Nowoczesne lasery wyposażone są bowiem w głowice chłodzące, które niwelują nieprzyjemne odczucia. Poza tym parametry są precyzyjnie dobierane do leczonego problemu i typu skóry, dzięki czemu nie ma ryzyka poparzeń i niekontrolowanych uszkodzeń skóry.

Skuteczność laserowego usuwania rumienia

Przy pomocy lasera można całkowicie zniwelować zaczerwienienie na twarzy. Zazwyczaj jednak potrzebna jest seria zabiegów. W zależności od wyjściowego stanu skóry i użytych parametrów urządzenia wykonuje się od 3 do 5 zabiegów w kilkutygodniowych odstępach. Liczbę oraz częstotliwość laseroterapii ustala lekarz podczas konsultacji z Pacjentem.

Laser zamyka rozszerzone naczynka, rozjaśnia cerę i niweluje rumień. Efekty będą utrzymywały się trwałe, jeśli jednocześnie wyeliminowana zostanie przyczyna zaczerwienienia twarzy. Po zabiegu laserowym należy unikać wystawiania skóry na działanie promieniowania słonecznego przynajmniej przez 4 tygodnie. Nieprzestrzeganie zaleceń lekarskich po laserowym usuwaniu rumienia może przyczynić się do szybkiego nawrotu problemu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegach medycyny estetycznej, wejdź na stronę Find Beauty Expert.

Author

Comments are closed.