Prefabrykowane ściany betonowe to duże, monolityczne płyty wykorzystywane w budownictwie. Produkowane na wymiar w specjalistycznych warunkach, pozwalają na szybsze i sprawniejsze stawianie budynków, nie tylko w ramach dużych inwestycji.

Czym są prefabrykaty betonowe?

Prefabrykaty betonowe to nic innego jak produkowane wcześniej elementy gotowe do montażu. Z prefabrykatów powstają ściany nośne, działowe i osłonowe, balkony, schody a nawet płyty stropowe.

Prefabrykowane ściany betonowe znajdują zastosowanie we wszelkiego rodzaju konstrukcjach, takich jak domy jednorodzinne, nowoczesne osiedla mieszkaniowe, różnego rodzaju obiekty sportowe, centra handlowe, budynki wielokondygnacyjne i wiele innych. Ze względu na właściwości betonu, prefabrykaty mogą być formowane w kształty nieosiągalne dla innych technologii.

Jak powstają prefabrykaty budowlane?

Prefabrykaty budowlane produkowane są w specjalnych warunkach, które przyspieszają cały proces i pozwalają osiągnąć produkty o bardzo wysokiej jakości. W środowisku naturalnym proces wiązania betonu zajmuje około miesiąca, w zależności od warunków atmosferycznych.

Wytwarzając betonowe elementy konstrukcyjne w wyspecjalizowanym zakładzie, skracamy ten proces do kilku dni. Prefabrykowane ściany betonowe powstają na zamówienie, zgodnie z ustalonymi na etapie projektowym wytycznymi. Dzięki temu otrzymujemy elementy o idealnych wymiarach i kształtach. Podczas produkcji uwzględnianie są otwory wentylacyjne, okienne czy drzwiowe. Ponadto prefabrykowane ściany można wyposażyć w dodatkowe warstwy termoizolacyjne.

Zalety prefabrykowanych ścian betonowych

Decydując się na budowę z wykorzystaniem prefabrykatów betonowych, możemy znacząco skrócić czas trwania prac budowlanych. Ponadto możemy je prowadzić o dowolnej porze roku.

Ściany i pozostałe elementy konstrukcyjne produkowane są pod wymiar, minimalizujemy więc ilość odpadów i marnotrawienie materiału. Posiadają bardzo dobre parametry techniczne, znacznie lepsze od tradycyjnych ścian z pustaków.

Jak montuje się ściany z prefabrykatu betonowego?

Budynki z prefabrykowanych ścian betonowych wznosi się z wykorzystaniem ciężkiego sprzętu budowlanego. Pojedyncze elementy ważą od kilku do kilkunastu ton, w związku z czym niezbędny jest dźwig. Ciężar i wymiary wymuszają również zastosowanie specjalistycznego transportu elementów na miejsce budowy. Gotowe ściany łączone są pionowymi i poziomymi złączami.

Więcej informacji znajdziesz na stronie prefabrykowane ściany betonowe.

Author

Comments are closed.