Ubezpieczenie pojazdu polisą OC jest niezbędne do tego, aby móc legalnie poruszać się po polskich drogach. Zdarza się, że brak nam czasu czy możliwości na dopełnienie formalności takich jak ta – w podobnych sytuacjach przyda się upoważnienie do ubezpieczenia samochodu. Kogo możemy upoważnić do ubezpieczenia samochodu? Jakie sprawy może ta osoba załatwić w naszym imieniu?

Co załatwi osoba bliska mają upoważnienie do ubezpieczenia samochodu?

Zakup polisy OC nie jest dzisiaj niczym skomplikowanym – transakcji tej możemy dokonać zarówno osobiście w zakładzie ubezpieczeń, jak i przez Internet czy telefonicznie, z agentem ubezpieczeniowym. Kiedy jednak ze względów osobistych nie możemy samodzielnie stawić się w biurze ubezpieczeniowym, warto upoważnić osobę zaufaną, aby polisę kupiła w naszym imieniu.

Wbrew pozorom, upoważnienie do ubezpieczenia samochodu jest często spotykana sytuacją w kwestii kupna ubezpieczeń komunikacyjnych – pracownicy zakładów ubezpieczeniowych są przygotowani na takie sytuacje. Osoba upoważniona może zawrzeć w naszym imieniu umowę ubezpieczeniową, wypowiedzieć umowę ubezpieczeniową po poprzednim właścicielu, może również przeprowadzić likwidację szkody komunikacyjnej. Warto pamiętać o rozróżnieniu terminów na umowach: ubezpieczający to osoba wskazana przez nas do podpisania umowy. Ubezpieczony to osoba, którą obejmuje ochrona ubezpieczeniowa.

Kto może zdobyć upoważnienie do ubezpieczenia samochodu?

Wiele osób zastanawia się, czy upoważnienie do ubezpieczenia samochodu może otrzymać wyłącznie osoba z najbliższej rodziny? Okazuje się, że nie – nie ma takiego przepisu. W przypadku kupna ubezpieczenia do oddziału może udać się przyjaciel, sąsiad czy każda osoba zaufana, którą wskaże właściciel pojazdu. Istotne jest, aby osoba ta była pełnoletnia.

 

 

 

Author

Comments are closed.