Odpoczynek blisko zieleni i natury to doskonały sposób na relaks po długim dniu w pracy czy w szkole. W okresie lata warto wykorzystywać ciepłe dni. Nie musimy wyjeżdżać za miasto – wystarczy przydomowy ogródek czy taras. W jego zaaranżowaniu pomogą trwałe i funkcjonalne meble ogrodowe. Niebanalną propozycją na ciekawą aranżację jest fotel bujany kokon.

Fotel bujany kokon – bujaj swobodnie w obłokach!

Nowoczesne wzornictwo, oryginalne materiały i wysoka funkcjonalność – tak w skrócie opisać można fotel bujany kokon. Jest to mebel, który może być elementem większej kolekcji, jak również samodzielnie tworzyć strefę wypoczynkową. Fotel bujany kokon pozwoli dosłownie oderwać stopy od podłoża i bujać w obłokach, kiedy tylko przyjdzie na to ochota. Fotele ogrodowe tego typu zapewniają wysoki komfort – siedzisko umieszczone jest wewnątrz obszernego kokonu, przez co użytkownik jest chroniony zarówno przed silniejszymi podmuchami wiatru, jak i promieniami słonecznymi. Umieszczając wewnątrz poduszki i pledy, stworzymy komfortowe miejsce wypoczynkowe, dopasowane do naszych potrzeb. Wewnątrz kokonu możemy wygodnie czytać, popijać herbatę czy też zdrzemnąć się.

Jak skonstruowany jest fotel bujany kokon?

Konstrukcja fotela tego typu opiera się na stabilnym, aluminiowym stelażu. Stelaż jest malowany proszkowo, co zabezpiecza konstrukcję przed wilgocią, działaniem korozji. Okrycie mebla tworzy plecionka technorattanowa, wysoce odporna na zmienne warunki pogodowe, wnikanie kurzu. atutem technorattanu jest odporność na promieniowanie UV. W czasie jesieni oraz zimy fotel tego typu warto okryć pokrowcem ogrodowym – pozwoli on na skuteczną ochronę struktury mebla oraz na przedłużenie jego żywotności. Fotel bujany kokon można również wnieść na zimę do mieszkania i traktować jako niebanalny mebel domowy!

 

 

 

Author

Comments are closed.