Codzienne przyrządzanie posiłków dla wielu to problem – konieczne jest nie tylko planowanie zakupów, ale i wygospodarowanie czasu na sam proces gotowania. Profesjonalni kucharze i dietetycy są jednak zdania, że gotowanie wcale nie musi być czasochłonne czy trudne. Lato jest idealnym momentem na to, aby pokochać gotowanie!

Jak gotować wygodniej?

W codziennym gotowaniu ważne są nie tylko pomysły na dania oraz wysokiej jakości produkty, ale też garnki i patelnie, które pozwolą na przyrządzenie dań. Stare, wysłużone garnki warto zamienić na nowoczesne komplety garnków stalowych – są to obecnie jedne z najchętniej wybieranych zestawów na polskim rynku. Garnki wykonane ze stali nierdzewnej odporne są na zarysowania, ścieranie, wysokie temperatury czy na korozję. W dnach nowoczesnych garnków umieszcza się dyski, których zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka. Każdy z garnków posiada dedykowaną pokrywkę ze szkła hartowanego. Warto także zwrócić uwagę na innowacyjne patelnie – najczęściej posiadają one powłoki ceramiczne lub teflonowe, które zapobiegają przywieraniu pokarmów do dna i ich przypalaniu.

Szybkie i smaczne dania

Żyjąc w ciągłym pośpiechu, nierzadko sięgamy po gotowe, silnie przetworzone dania. Zamiast tego warto postawić na dania tworzone w domu, których przygotowanie nie zajmie wiele czasu, a dostarczą one wiele energii. Przykładem mogą być kartacze z mięsem, które z pewnością podbiją kubki smakowe domowników. Inną propozycją są dania oparte na makaronach – nie trzeba wiele czasu, aby stworzyć smakowity sos do makaronu, oparty na letnich warzywach czy też na mielonym mięsie. Idealna propozycją na lato jest także leczo – wystarczy kilka papryk, pomidory, cukinia oraz cebula, by stworzyć aromatyczne i sycące danie. Leczo można podawać w wersji wegetariańskiej, jak również z mięsem.

 

 

Author

Comments are closed.

usiek.pl zobacz anferrandis.com