Salon jest miejscem odpoczynku, spotkań w gronie bliskich i znajomych, przestrzenią odpowiednią do podejmowania gości, relaksu z książką w ręku. Jak wybrać dobre okna do salonu, by przestrzeń ta była odpowiednio chroniona przed chłodem, a jednocześnie optymalnie doświetlona? Jakie rozwiązania okażą się strzałem w dziesiątkę?

Jak wybrać dobre okna, by pomieszczenie było widne?

Nie ma wątpliwości, że w jasnych i widnych pomieszczeniach przebywamy chętniej. Przestrzeń taka wydaje się być też optycznie większa. Wybór okien do salonu nie powinien być przypadkowy – w miejscu tym będziemy odpoczywać, relaksować się, podawać posiłki. Jak wybrać dobre okna do salonu, uwzględniając konkretne potrzeby?

Okna powinny przede wszystkim chronić przed chłodem, zapewniać dostęp do światła. Współcześnie okna projektowane są w taki sposób, by dodatkowo podnosić estetykę, zarówno wnętrza domu, jak i fasady. Jak wybrać dobre okna? Możliwości jest kilka – przede wszystkim warto wiedzieć, że na polskim rynku znajdziemy przede wszystkim okna PCV, okna drewniane oraz okna drewniano-aluminiowe.

Jak wybrać dobre okna – poradnik

Szeroki wybór okien na polskim rynku sprawia, że możliwe jest wybranie produktów idealnie dopasowanych do danych potrzeb. Jak wybrać dobre okna, pozwalające na doświetlenie wnętrza? Najlepszym rozwiązaniem okażą się okna panoramiczne, w których duża powierzchnia przeszklenia wpuszcza do wnętrza maksymalną ilość światła. Okna panoramiczne, ze względu na swoją budowę, świetnie izolują przed chłodem i zatrzymują we wnętrzu ciepło. Projektanci wskazują na sposób montowania szyb – są one wklejane na całej swojej długości w ramę, co pozwala na uzyskanie lepszych parametrów termoizolacji. W przypadku salonów o mniejszym metrażu, doskonałe okażą się okna przesuwne. Ich konstrukcja zakłada, że skrzydła okienne nie będą otwierane do wewnątrz – zamiast tego konstrukcja pozwala na przesuwanie okien po wmontowanych szynach.

 

 

Author

Comments are closed.