Szukając nietuzinkowej dyscypliny sportowej oraz nowego hobby dla siebie warto wziąć pod uwagę jazdę konną. Współcześnie liczne stadniny i stajnie proponują swoim gościom profesjonalne lekcje jazdy konnej pod okien doświadczonych instruktorów. Dlaczego jazda konna określana jest jako sport ogólnorozwojowy? Jak przygotować się do jazd?

Sport, który pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie

Jazda konna jest sportem ogólnorozwojowym – oznacza to, że wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale również dobre samopoczucie czy sylwetkę. Jazda konna pozwala na wzmacnianie naszego kręgosłupa i mięśni go okalających, pozwala na ćwiczenie poczucia równowagi, modeluje sylwetkę, wzmacnia kondycję. Dodatkowo jazda konna jest sportem często odbywającym się na świeżym powietrzu – dzięki temu dotlenimy nasz organizm, poczujemy się bardziej zrelaksowani i wypoczęci. Wraz z postępami nauki instruktorzy będą zapraszać nas na rajdy konne odbywające się w terenie – to świetny sposób na poznawanie nowych, nieznanych miejsc w Polsce. 

Ubiór odpowiedni do jazdy konnej – co wybrać?

Chcąc jak najlepiej przygotować się do nauki jazdy konnej przede wszystkim postawmy na wygodne buty i dopasowany kask jeździecki. Kaski znajdziemy w sklepach jeździeckich – zanim kupimy konkretny model przymierzmy ich kilka, aby znaleźć produkt idealnie leżący na naszej głowie. Kask nie powinien uwierać, nie powinien być zbyt luźny. Dzięki regulowanym paskom zapinanym pod szyją kask będzie stabilnie leżał na głowie. Kaski tworzone są z trwałych materiałów syntetycznych, które skutecznie ochronią naszą głowę podczas upadku. 

Elementem niezwykle istotnym z punktu widzenia jeźdźca są wygodne, dedykowane buty. W czasie lekcji warto mieć na nogach jeździeckie sztyblety – mogą być one tworzone z naturalnej skóry lub materiałów syntetycznych. Sztyblety chronią kostki przed urazami, a niewielki obcas pozwoli na stabilniejsze utrzymywanie stóp w strzemionach. 

Author

Comments are closed.