Obecnie już nikogo nie dziwią palmy w ogródkach, na tarasach i balkonach. Coraz więcej osób decyduje się na wysokie drzewka, które doskonale upiększają przestrzeń i nadają jej wyjątkowego charakteru. Nie każdy jednak wie, jakie palmy kupić, by przetrwały w naszych nieprzewidywalnych warunkach atmosferycznych. Poniżej kilka przydatnych wskazówek dla fanów tych wyjątkowych drzewek.

Palmy w Polsce

Wiele osób zastanawia się, czy palmy mogą bez problemu rosnąć w polskich ogródkach. Jak się bowiem okazuje w praktyce, coraz częściej można zobaczyć te drzewka i to nie tylko w ogrodach, ale także na balkonach, tarasach oraz werandach. Co ciekawe, wielu osobom udaje się utrzymać te rośliny w świetnym stanie przez wiele lat.

Mogłoby się wydawać, że te egzotyczne rośliny kompletnie nie przyjmą się w naszym chłodnym klimacie. Nie zawsze też można wyhodować przed domek palmy z pięknymi liśćmi, które zazwyczaj można obserwować w ciepłych krajach. Istnieje jednak kilka odmian, które doskonale się prezentują i co najważniejsze, bez problemu przetrwają nawet srogą, polską zimę.

Odpowiednia wiedza i doświadczenie

Z odpowiednią wiedzą, doświadczeniem i przy postawieniu na odpowiednią roślinność, można stworzyć wyjątkowe, egzotyczne miejsce przed domem. Fani tych drzew doskonale wiedzą, że na świecie występuje ponad 2000 palm, dlatego też bez problemu wśród nich można znaleźć takie, które dobrze się czują również w chłodniejszych warunkach.

Jeżeli chce się postawić na piękne, wysokie i odporne na zmienne warunki atmosferyczne palmy to najlepiej wybrać gatunki takie jak: Chamaerops humilis, Jubaea chilensis lub Trachycarpus takil. Dzięki nim można stworzyć naprawdę wyjątkowy krajobraz i co najważniejsze, dobrze się przy nich czują domownicy bez względu na warunki pogodowe.

Ile kosztują takie palmy?

Jeżeli chodzi o mrozoodporne palmy to ceny są bardzo zróżnicowane. Eksperci zgodnie twierdzą, że trzeba postawić na naprawdę dobre jakościowo drzewka od sprawdzonych hodowców. W Polsce jest mnóstwo sklepów internetowych, sklepów stacjonarnych oraz hurtowni, które specjalizują się w sprzedaży palm.

Klienci zainteresowani zakupem takiego drzewka powinni więc dowiedzieć się dokładnie jaki gatunek chcą nabyć i jak trzeba o niego dbać. Wydając kilka tysięcy na wysoką, efektowną palmę, trzeba liczyć się z tym, iż należy poznać, jak ją pielęgnować i gdzie w razie potrzeby szukać sprawdzonych porad.

Więcej informacji znajdziesz na stronie palmy.

Author

Comments are closed.