Aneks kuchenny to rozwiązanie coraz częściej proponowane przez architektów tworzących budynki mieszkalne wielolokalowe. Aneks sprawia, że nie ma potrzeby wykorzystywania osobnego pomieszczenia na kuchnię – może być ono wykorzystane na kolejną sypialnię, co znacząco podnosi komfort życia. Aneksy łączone są z salonami. Czy ich aranżacja jest trudna? Zdecydowanie nie!

Nowoczesny i funkcjonalny aneks kuchenny

Aneksy kuchenne powinny spełniać dwie podstawowe funkcje: muszą umożliwiać wygodne gotowanie i przygotowywanie posiłków, jak również muszą dawać przestrzeń do przechowywania niezbędnej ilości garnków, patelni, przyborów kuchennych. Aneksy tworzone są zazwyczaj w kształt litery L lub też w linii prostej. Atutem w kreowaniu aneksu jest praktycznie nieograniczona ilość eleganckich kompletów meblowych, w którym każdy jest bardzo rozbudowany. W kolekcjach znaleźć można szafki stojące, wiszące, przeszklone witryny, regały i słupki, ale też elementy pod zabudowę sprzętów AGD. Szczególnie te ostatnie elementy zwracają uwagę, gdyż dają możliwość zabudowania aneksu w sposób spójny. Elementy meblowe mogą również posiadać wbudowane oświetlenie, dzięki czemu aneks kuchenny będzie się świetnie prezentować po zmroku.

Jakie kuchnie są dzisiaj najpopularniejsze?

Szukając inspiracji na aranżację aneksu, warto zwrócić uwagę na białe kuchnie – połysk i jasna kolorystyka sprawiają, że meble takie odbijają światło i sprawiają, że pomieszczenie wydaje się optycznie większe. Wśród modnej kolorystyki wymienia się też kolor butelkowej zieleni i turkusu. Meble takie świetnie prezentują się w zestawieniu z dekorami imitującymi naturalne drewno. Elementem, który cieszy się dużym zainteresowaniem jest też witryna – przeszklenia nadają szafkom w aneksie optycznej lekkości.

Author

Comments are closed.