Praca w sektorze ochrony zdrowia jest ogromnym wyzwaniem i poświęceniem. Każda osoba zasilająca szeregi szpitala, kliniki czy ośrodka zdrowia powinna zatroszczyć się o komfort nie tylko pacjentów, ale również swój własny. Podstawowym elementem zapewniającym bezpieczeństwo i komfort podczas codziennej pracy jest strój. Jakie ubrania sprawdzają się w trudnych warunkach najlepiej? Sprawdź!

Wygodna odzież medyczna 

Bluzy, spodnie, spódnice i fartuchy projektowane z myślą o medykach zapewniają maksymalną swobodę ruchów. Odzież medyczna produkowana jest z materiałów o „oddychającej” strukturze zapobiegającej nadmiernemu poceniu. Ubrania powinny być przystosowane do częstego prania w wysokiej temperaturze przy użyciu mocnych detergentów zabijających wszystkie patogeny.

Odpowiednie obuwie

Niezwykle istotnym elementem uniformu każdego medyka spędzającego na nogach wiele godzin każdego dnia są buty. Uniwersalne, przeważnie białe obuwie medyczne wyposażone jest w anatomiczną wkładkę zapewniającą stopie odpowiednie podparcie. Podeszwa powinna być wykonana z antypoślizgowego materiału, optymalnie gumy.  Obuwie medyczne powinno spełniać ściśle określone normy, czego potwierdzeniem są specjalistyczne atesty.

Dla większego bezpieczeństwa 

Ponadto, wśród elementów tworzących uniform powinny znaleźć się również środki ochrony osobistej  zapobiegające migrowaniu patogenów między pacjentem a lekarzem, pielęgniarką czy inną osobą świadczącą usługi medyczne. Do podstawowych środków ochrony osobistej zaliczamy rękawiczki, fartuchy ochronne, maseczki. Na stronie odziezdlamedyka.pl znajdziesz więcej praktycznych informacji. 

Author

Comments are closed.

https://bombardirovka.com https://energoefekt.com.pl https://gazetastonoga.pl