Elegancka biżuteria noszona na co dzień to przede wszystkim pierścionek zaręczynowy. Wybór takiego produktu nie powinien być dziełem przypadku! Kupując pierścionek tego typu, warto pamiętać, aby był on wykonany z materiałów najwyższej jakości, jak również dopasowany do gustu przyszłej właścicieli. Jakie rozwiązania rekomendują jubilerzy?

Złoty pierścionek zaręczynowy – jaką próbę wybrać?

Pierścionek zaręczynowy to najczęściej biżuteria wykonywana ze złota – wynika to z wysokiej trwałości proponowanych stopów. Czym jest stop? To nic innego, jak procentowe wyrażenie ilości czystego złota w danym produkcie. W Polsce najpopularniejszym stopem jest 585, w którym 58,5% wartości stopu to czyste złoto – stop taki posiada doskonały stosunek jakości do ceny. Stopy tworzy się w celu wzmocnienia wyrobów ze złota, które jest metalem względnie miękkim i podatnym na uszkodzenia. Drugą kwestią jest kolor złota – obecnie projektanci i jubilerzy proponują złoto w kilku kolorach: żółtym, białym, czarnym czy subtelnie różowym. Tak szeroki wybór pozwala na stworzenie biżuterii o niepowtarzalnym charakterze. 

Pierścionek zaręczynowy ze szlachetnym kamieniem 

Pierścionek zaręczynowy to zazwyczaj biżuteria ozdobiona centralnie osadzonym kamieniem szlachetnym. Jeszcze do niedawna najczęściej kupowanymi były pierścionki zdobione diamentami – kamienie te cenione są za ponadczasowe piękno, doskonały blask oraz ponadprzeciętną trwałość. Obecnie moda się zmienia – coraz częściej w sklepach jubilerskich sprzedawane są pierścionki zaręczynowe zdobione takimi kamieniami jak szafiry, rubiny czy szmaragdy. W sprzedaży dostępne są pierścionki, w których kamień osadzony jest centralnie, oraz biżuteria, w której zastosowano kilka kamieni obok siebie. 

Author

Comments are closed.

https://silesia24.pl/konsekwencje-zakupu-samochodu-bez-oc ikotka.com lheaven.pl