Na stronie gardenspace.sk/zahradny-nabytok znaleźć można bardzo ciekawe komplety wypoczynkowe na taras. No tak, ale przecież nie tylko wygodne meble postawi się na tarasie. Warto również zadbać o dodatki, w tym chociażby o rośliny i donice. Co warto wybrać?

Dobre donice dla roślin

Podstawą są donice. Jeżeli ktoś chce, aby te przez cały rok znajdowały się na tarasie, musi postawić na materiał, który jest odporny na wszystkie warunki atmosferyczne, łącznie z ujemnymi temperaturami, których w Polsce jest coraz więcej. Nie można również zapomnieć o tym, że donice muszą być odporne także na działanie promieni słonecznych. W innym bowiem przypadku będą blaknąć, co będzie też nieestetycznie wyglądać. Należy również zadbać o to, aby nie przewrócił ich wiatr. Nigdy bowiem nie wiadomo, czy nie będzie miało się do czynienia z nagłym załamaniem pogody. Z góry warto przemyśleć wszystkie zagrożenia z jakimi można mieć do czynienia we własnym ogrodzie.

Jakie rośliny w ogrodzie?

Tak naprawdę jest niewiele takich roślin całorocznych, które są w stanie wytrwać przy ujemnych temperaturach, jak również przy palących promieniach słonecznych. Zalicza się do nich chociażby iglaki. I to w różnych odmianach. Tak, ktoś powie, że iglaki wsadza się do ziemi. Nie zawsze tak jest. Można z powodzeniem zacząć od doniczki, gdzie dane drzewo będzie ze spokojem się rozrastało, wzbogacając swój system korzeniowy. Dopiero potem można pomyśleć o posadzeniu ich w ziemi, robiąc w doniczce miejsce na posadzenie nowego iglaka. 

Author

Comments are closed.