W łazience spędzamy ok. godziny dziennie. Niby to niewiele, ale w ciągu roku daje 360 godzin. Rano ten czas jest bardzo ograniczony, ale wieczorem to doskonałe miejsce do relaksu po całym dniu pracy. Trzeba ją jednak odpowiednio zaaranżować.

Jak urządzić łazienkę?

Wbrew pozorom nie jest to proste. Zarówno duże jak i małe łazienki są sporym wyzwaniem. Trzeba dobrać odpowiednią kolorystkę ścian, płytki ceramiczne na ścianę i podłogę lub inne materiały wykończeniowe.

Najważniejszą jednak rolę odgrywa wyposażenie łazienki. Przede wszystkim powinna znaleźć się w niej wanna lub prysznic, muszla WC oraz umywalka. Dodatkowo warto wygospodarować miejsce na pralkę, szafki na kosmetyki i ręczniki. W zależności od wielkości łazienki można zmieścić wszystkie te elementy lub niestety z niektórych zrezygnować.

Kolory w łazience

Najnowsze trendy preferują łazienki w kontrastowych kolorach i nie ma tu żadnych ograniczeń. Przy ciemnych ścianach elegancko będzie się prezentowała śnieżnobiała ceramika Deante. W przypadku jasnych ścian można wybrać ceramikę w kolorach ciemnych. Ostatnio bardzo modna jest ceramika w kolorze czarnym. Modne są także odcienie szarości oraz ciemnej zieleni lub granatu.

Wybierając kolorystykę łazienki trzeba koniecznie wziąć pod uwagę jej oświetlenie. Naturalne światło jest z reguły niewystarczające. Poza światłem centralnym, koniecznie trzeba odpowiednio doświetlić lustro. Jest to szczególnie ważne podczas porannego golenia lub wykonywania makijażu.

Ceramika w łazience

Wybierając ceramikę do łazienki koniecznie należy zwrócić uwagę nie tylko na jej kolor, ale także na kształty oraz jakość wykonania. Dobrym przykładem jest ceramika Deante. Jej idealnie gładka powierzchnia znacznie ułatwia utrzymanie w czystości umywalki oraz miski klozetowej oraz bidetu.

Ceramika Deante to także bezpieczeństwo w łazience, szczególnie małej. Obłe kształty chronią przed urazami i siniakami. Należy także pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości między elementami wyposażenia.

Oferta Deante

Deante to nie tylko producent ceramiki do łazienek. W ofercie firmy znajdują się także zlewozmywaki do kuchni. Dzięki temu można nadać pomieszczeniom podobny charakter stylistyczny.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu Deante ciągle rozszerza swoją ofertę dla klientów. Pojawiają się nie tylko nowe kolekcje ceramiki, ale także kabiny prysznicowe, brodziki, wanny. Można dodatkowo kupić nowoczesne baterie łazienkowe lub kuchenne oraz wszystkie akcesoria, które pomogą nadać łazience niebanalny charakter.

Więcej informacji znajdziesz na stronie ceramika Deante.

Author

Comments are closed.